مهارت‌های غیر منتظره طراحی UX

مهارت‌های غیر منتظره طراحی UX

امروز قصد داریم تا به شما بگوییم چگونه با سطح طراحی خود را با استفاده از مهارت‌های غیر منتظره طراحی UX بالا ببرید. در تلاش برای یافتن شغلی در زمینه طراحی  UX هستید؟ در سال پیش رو انتظار می‌رود در این حیطه (با وجود مدیرانی که قصد دو برابر کردن نیروی کار خود در بخش طراحی  UX را دارند)، رشد چشمگیری را تجربه کند، پس اولویت بازار به کارگیری طراحان بیشتر در این زمینه است.

هرزمان که چنین انفجاری در زمینه استخدام نیرو رخ می‌دهد، باید در نظر داشته باشید که این شرایط علیه شما است. قطعا موقعیت‌های شغلی بیشتری ایجاد می‌شود. اما از طرفی دیگر، به این معنی است که طراحان UX (و طراحان قلابی) بیشتری خود را نشان داده و سعی می‌کنند این موقعیت‌ها را به چنگ آورند.

پس بیایید فرض کنیم، شما نیز از همان نقطه شروع آن‌ها، شروع به کار می‌کنید: با مهارت‌های پایه‌ای، از طراحان UX انتظار می‌رود بتوانند هدف خود را منتقل کرده، کاربران را بیازمایند و وایرفریم کنند. شما چگونه می‌خواهید خود را از سایر طراحان  UXکه آن‌ها نیز می‌توانند تمامی‌ این کارها را انجام دهند، متمایز کنید؟

شما خود را با مهارت‌های غیرمنتظره و بیشترتان، برجسته‌تر و متمایز می‌کنید.

جمع‌آوری کننده اطلاعات

تاکید زیادی بر روی لزوم برخورداری طراحان از مهارت‌های برقراری ارتباط خوب، وجود دارد. اما ارتباطات زمینه وسیعی است که می‌تواند به نحوه همکاری طراحان با تیم‌هایشان یا هدایت آزمایش‌های کاربر، اشاره کند.

“سوال‌های درست را همان بار اول بپرسید”

از آن جایی که ورودی کاربر نقش بسیار حیاتی در فرآیند تصمیم‌گیری دارد، این موضوع که طراحانUX  مهارت‌های خود را بیشتر تقویت کنند، فکر خوبی است. هدایت موفق مصاحبه با کاربر یا مشتری و تهیه پرسشنامه‌ها و نظرسنجی نیز، به همان مهمی است.

سوال‌های درست را همان بار اول بپرسید و شما خواهید دید بسیار راحت‌تر می‌توانید بخش‌های مختلف را در مکان مناسب خود جهت ساخت یا بهبود یک تجربه کاربر، قرار دهید.

گردآوری بازخوردها

چیزی به نام تیم یک نفره در طراحی UX وجود ندارد. شما باید با طراحان UI، نویسندگان UX، کدنویس‌ها، بازاریاب‌ها، مشتریان و کاربران همکاری کنید. که به این معنا است شما باید یک گردآورنده فیدبک ماهری باشید تا بتوانید در این نقش موفق ظاهر شوید. این امر برای ‌هر دو مورد ارائه و دریافت بازخورد، صدق می‌کند.

همچنین به این معنا است که، باید در زمینه گردآوری بازخورد موثرتر عمل کرد چرا که شما نه تنها شخصا بازخورد را دریافت و ارائه می‌کنید بلکه شما، از کانال‌های زیاد و متنوعی نیز، بازخورد دریافت خواهید کرد. پس، توانایی سازمان‌دهی و اولویت‌بندی مناسب و برقرار کردن ارتباط خوب با تیم‌تان و سایرین، بسیار مهم خواهد بود.

تکنیسین‌های درحال ظهور

یک طراح  UXماهر بودن در این دوره یک چیز است. ولی توانایی تبدیل این شغل، به یک شغل تمام عمر چیزی دیگر است، که به این معنی است، شما باید همیشه حواستان به مواردی که پیش رویتان خواهد آمد، باشد.

“۴۵% مدیران اعلام کرده‌اند که طراحان  UXبا مهارت‌های VR استخدام خواهند کرد.”

همانطور که می‌دانید، ترندها و تکنیسین‌ها همیشه درحال تغییر هستند. اگر با این تغییرات هم قدم نشوید، یافتن کار به عنوان یک طراح آن هم زمانی که همتایان شما از شما پیشی گرفته‌اند، بسیار دشوار خواهد بود.

پس، مساله‌ای که باید در سال پیش رو بسیار به آن توجه داشته باشید، تکنولوژی‌های درحال ظهوری مانند AI (هوش مصنوعی)، AR (واقعیت افزوده) ، و VR (واقیت مجازی) است. در همان گزارش ادوبی که پیش‌تر به آن اشاره شد، ۴۵% مدیران اظهار کرده‌اند، طراحانی دارای مهارت‌های VR و ۳۷% طراحانی دارای مهارت‌های  ARدر طول سال‌های آتی استخدام خواهند کرد.

طراح با اخلاق

یکی از مشکلاتی که ممکن است زمان طراحی یک برنامه با آن مواجه شوید موارد اخلاقی است. مخصوصا، برنامه‌هایی که کاربران مدت زمان بیشتری با آن‌ها در تعامل هستند (مانند بازی‌ها) یا در طول روز مکررا از آن استفاده می‌کنند (مانند شبکه‌های اجتماعی)، نیازمند این موارد اخلاقی هستند.

بله، شما می‌خواهید یک تجربه عالی که کاربران را به تعامل مکرر با برنامه‌تان تشویق می‌کند، را طراحی کنید. اما آیا می‌خواهید این تجربه چنان اعتیادآور باشد که به سلامتشان لطمه بزند؟

از آن‌جایی که اعتیاد به تکنولوژی و کمبود خواب ناشی از استفاده نامناسب از تکنولوژی، تبدیل به یکی از مشکلات بزرگ در جامعه ما شده است، طراحان  UXبرنامه‌ها نیازمندند با رویکرد‌های اخلاقی بیشتری، سازگاری یابند.

رویکردهای میان رشته‌ای یا Cross-Disciplinarian

یکی از مهارت‌هایی که طراحان UX بیشترین درگیری با آن را دارند، توانایی انتقال هدفشان است. اما این معمولا به معنی دارا بودن درکی قوی، از آن‌ چه که کاربران شما می‌خواهند می‌باشد تا بتوانید تجربه مناسب را برای آن‌ها طراحی کنید. انتقال هدفتان به افرادی که با آن‌ها درحال کار هستید، چه؟

اگر به این مساله فکر کنید، خواهید دید تصمیماتی که می‌گیرید بر روی هم تیمی‌هایتان نیز تاثیر می‌گذارد. شما تجربه‌ای را طراحی می‌کنید که طراحان UI باید آن را تصویرسازی کنند. یا نویسندگان  UIشما باید آن را در قالب کلمات توصیف کنند. یا کدنویس‌های شما باید آن را به موردی کاربردی در وب ترجمه کند. آیا طراحی تجربه‌ای بدون درک میزان واقعی کاری که صرف تبدیل آن به واقعیت می‌شود، عادلانه است؟

اگر تا کنون با  CSSو جاوااسکریپت کار نکرده‌اید، یا اخیرا زیاد دست به قلم نبرده‌اید، اگر تاکنون با بازاریابی وبسایتی که می‌سازید درگیر نبوده‌اید، اکنون ممکن است فکر خوبی برای کار با این موارد باشد. این کار نه تنها به شما درک بهتری از هماهنگی تمام موارد خواهد داد، بلکه به شما اجازه خواهد داد، تجربه‌هایی بسازید که همیشه محدودیت‌های توانایی تیم شما را به چالش نکشد.

از مهارت‌های غیر منتظره طراحی UX خود برای ارتقای سطح‌تان بهره ببرید

البته که تسلط بر روی مجموعه مهارت‌های پایه‌ای به عنوان یک طراح  UXضروری است. بدون این پایه مستحکم، مهارت‌های‌ اضافه‌تر نمی‌توانند در تلاش شما جهت برتری، کمک‌یارتان باشند. با گفتن این، اگر اکنون نیز یک طراح  UXماهری هستید و آمادگی لازم جهت ارتقای سطح‌تان را دارید، این مهارت‌های غیرمنتظره می‌توانند به شما هر آنچه که برای پیروزی در رقابت لازم دارید را، ارائه دهند.

۰ پاسخ به "مهارت‌های غير منتظره طراحي UX"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با کافه بلوط

آدرس : خراسان جنوبی ، بیرجند ، پارک علم وفناوری خراسان جنوبی ، اتاق 101
آدرس ایمیل: dp.cafebaloot@gamil.com

logo-samandehi دروازه پرداخت معتبر

    All Right Reserved For Cafe Baloot 2018

    X
    رفتن به نوار ابزار