لوگوهای ایستا

لوگوهای ایستا

اخیرا در دنیای لوگوها تغییراتی بوجود آمده است. استفاده کردن از یک لوگو ایستا دیگر برای برندسازی کافی نیست. شما به یک کتابخانه از لوگوها نیاز دارید که بتواند تمام نیازهای برندتان را مهیا کند.

این ایده برای مدتی در حال کامل شدن بود، تنها کافی است به وبسایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی و حتی فاو‌آیکون‌های متعدد نگاه کنید. نیاز است مدت زمان زیادی به این موضوع فکر کنید. ما در این مطلب قصد داریم که این فکرها را سازمان‌دهی کنیم.

نقطه شروع: وکتورهای سنتی

نقطه شروع طراحی لوگو تغییری نکرده است. هر برندی برای ایجاد لوگو ابتدا به یک لوگو وکتور در یک نسخه با رنگ‌های متفاوت و نسخه‌ای با یک رنگ ثابت نیازمند است.

این موضوع اساس هویت برند شما است و لوگوهای دیگر باید براساس این برندسازی ایجاد شوند.  یک لوگو وکتوری سنتی، مقیاس پذیر است و می‌تواند در هر اپلیکیشنی، روی هر صفحه‌ای به صورت فیزیکی و آنلاین قرار بگیرد. نسخه رنگی و حالت تک-رنگ هر دو اساس یک فرمت وکتوری هستند و می‌توانند در راه‌های مختلفی استفاده شوند.

اما این موضوعات در چند سال اخیر تا حدی به خود تغییراتی دیده است.  براساس شکل و شمایل لوگو، ممکن است نسخه‌های مختلفی را برای کارهای متفاوت در شبکه‌های اجتماعی، لوگو‌ها و… ایجاد کنید. بسیاری از این بسترها از حالت دایره‌ای برای تصاویر استفاده می‌کنند. پس نیاز است که لوگو در حالت‌های مختلف در دسترس باشد. همچنین باید اندازه‌های متفاوت با رزولوشن‌های مختلف را نیز در نظر بگیرید.

اندازه‌های مختلف برای Viewportهای واکنشگرا

یکی از بزرگ‌ترین تغییرات در دنیای لوگو حالت واکنشگرایی است. یک لوگو در یک اندازه ثابت ممکن است برای دستگاه‌های مختلف و صفحات نمایش مختلف جوابگو نباشد.  در بسیاری از حالات طراحان یک لوگو اصلی (اندازه کامل)، یک لوگو ثانویه (برای شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌ها) و یک لوگو بسیار کوچک (برای آیکون‌ها و فاوآیکون‌ها) ایجاد می‌کنند.

تنوع لوگوها در یک طرح بستگی به شکل لوگو، میزان قابلیت خوانایی متون، تصاویر و هویت برندی که در آن موجود است، دارد. تمام نسخه‌ها باید به صورت واضح قابل دیدن و تشخیص باشند.  نتیجه چنین کاری لوگویی پویا خواهد بود. لوگوهای پویا در طراحی منعطف هستند و اجازه ترکیب المان‌های مختلف در یک برند را می‌دهند.

لوگوهای پویا قابلیت تغییر رنگ و شکل را براساس محتوایی که در آن قرار می‌گیرند دارند. اما یک چالش بوجود می‌آید که باید در نظر داشته باشید، آیا کاربران به صورت واضح برند شما را تشخیص می‌دهند؟ با وجود اینکه پویاسازی در لوگوها کار خوبی است اما بهتر است که تغییرات زیاده از حدی را در طراحی اصلی ایجاد نکنید.

نسخه‌های متحرک

المان‌های متحرک را می‌توانید تقریبا در تمام پروژه‌‌های طراحی وبسایت مشاهده کنید. این موضوع باعث گسترش و بهتر کردن لوگوها در وبسایت می‌شود.  معمولا آن‌ها گزینه‌های محبوبی هستند. حتی در برخی از لوگوها به صورت بسیار کمی از یک المان متحرک استفاده می‌شود. درست است، انیمیشن باید نامحسوس باشد. بدین صورت لوگوهای متحرک کارایی خود را از دست نمی‌دهند.

اگر به صورت درست لوگوها را متحرک سازی کنید، کاربران به خوبی می‌توانند از مزایای آن بهره ببرند. این یک اصل است و حقیقت دارد. برخی از المان‌های طراحی از فایل‌های متحرک gif به وجود آمده‌اند و یا اینکه با استفاده از CSS و SVG این حالت را شکل داده‌اند. این موارد نیز می‌تواند به تشخیص برند شما توسط کاربران کمک کند. همچنین تا حدی به طراحی شما محتوا و شخصیت می‌افزاید.

چگونه تمام آن لوگوها را درست نگه‌داری کنید؟

حال ممکن است با فکر کردن به تنوع لوگوهای مختلف در یک طراحی سرخورده شوید، اما سوال اینجاست: چگونه طراحی‌ها را درست و مدیریت شده نگه دارید؟ از کجا مطمئن شوید که چه چیزی را طراحی کنید و چه چیزی می‌تواند به صورت درست در جاهایی که نیاز دارید برای شما کار بکند؟

 • یک سیستم لوگو در حقیقت یک فریمورک اساسی برای کمک کردن برای ایجاد نسخه‌های متنوع از شکل لوگو است. این مورد المان کلیدی برای استفاده از سیستم‌های لوگو است. شما نیاز دارید که قبل از ایجاد جایگزین‌های مختلف یک اصل را برای شیوه کارکرد برند و لوگوی‌تان تعریف کنید.
 • یک سیستم لوگو حالتی نیمه پویا است به این معنا که تنوع لوگوهای موجود در این سیستم در هر حالت نمایانگر تصویر اصلی از برند در ذهن مشتری است.
 • یک سیستم طراحی باید به صورت استوار در جهت موفقیت حرکت کند.
 • یک سیستم لوگو می‌تواند مجموعه‌ای از لوگوهای مشابه در اشکال متفاوت باشد، حالتی که در آن تنها از یک نظر با همدیگر تفاوت دارند.
 • یک سیستم لوگو قدرتمند نمایانگر شخصیت شرکت است این در حالیست که به اندازه کافی انعطاف‌پذیری برای کاربردهای متفاوت را نیز نگه داشته است.

بله، لوگو ایستا مرده است!

بسیار ساده است، روزهای لوگو ایستا به پایان رسیده است. شما برای مدیریت برندسازی‌های امروزتان نیاز به داشتن یک سیستم لوگو دارید. ممکن است در این راه به کمک مردم برای ایجاد یک پکیج کامل در زمینه برندسازی نیاز داشته باشید. یک طراح و یک انیمیشن ساز بعد از آن نیاز دارید که یک راهنمای طراحی را در اختیار داشته باشید که بتوانید برای کاربردهای مختلف از استایل‌های مختلف بهره ببرید.

۰ پاسخ به "لوگوهای ایستا"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با کافه بلوط

آدرس : خراسان جنوبی ، بیرجند ، پارک علم وفناوری خراسان جنوبی ، اتاق 101
آدرس ایمیل: dp.cafebaloot@gamil.com

logo-samandehi دروازه پرداخت معتبر

  All Right Reserved For Cafe Baloot 2018

  X
  رفتن به نوار ابزار