لوگوی ساده

لوگوی ساده

همانطور که در مطالب قبلی سایت کافه بلوط اشاره کردیم لوگو یا نشان تجاری معرف شرکت و کسب و کار شما می باشد. یکی از مهم ترین اصول طراحی لوگو ساده بودن آن است. همواره یک لوگوی ساده بیشتر در ذهن مخاطب می ماند تا لوگو های پیچ در پیچ که حتی دیدن آن هم مخاطب را گیج می کند.

زیبایی در سادگی است

بهتر است با خود رو راست باشیم و به این نکته دقت کنیم که به طور معمول زیبایی در سادگی است. این قضیه شامل حال طراحی لوگو نیز می شود. هرگاه راجع به طراحی لوگو فکر می کنید، اصلا نگران این موضوع نباشید که حتما باید یک لوگوی پر زرق و برق طراحی بکنید و همیشه به این جمله فکر کنید که “زیبایی در سادگی است”. در ضمن این موضوع را هم در نظر داشته باشید تجربه ثابت کرده است که کمپانی های معروف اغلب دارای لوگو هایی بسیار ساده و تک رنگ هستند.

لوگوی ساده و پرمفهوم

این نکته را در نظر بگیرید که لوگوی شما باید در عین سادگی دارای دارای یک مفهوم نیز باشد. برای مثال لوگوی کمپانی اپل را در نظر بگیرید، لوگوی کمپانی اپل بدون داشتن جای گاز کاملا خسته کننده و غیر یونیک میشود. در واقع جای گازی که بر روی سیب کمپانی اپل است مفهومی بین دو لغت (byte , bite ) را ایجاد می کند! پس باید سعی کنید با حفظ سادگی ساختار لوگوی خود روشی برای مفهومی کردن و به یاد ماندنی  کردن آن نیز پیدا کنید.

چرا لوگوی ساده؟

برای اینکه معنی و مفهوم لوگو به خوبی درک شود باید از ایجاد خطوط و اشکال و نوشته های اضافی خودداری شود تا اصل مطلب و اصل چیزی که لوگو میخواهد بیان کند در بین این خطوط گم نشود .همچنین ممکن است با اضافه شدن عناصر مازاد به لوگو سایز اصل عکسها و مفاهیم لوگو کوچک تر شوند و کمتر در معرض دید باشند . لوگو باید در عین سادگی و متانت و سنگینی،  مفهوم را به خوبی به بیننده برساند .

نیاز نیست در یک لوگو به جزئیات فعالیت پرداخته شود و یا توضیحی اضافه تر در مورد کارها و فعالیت های مرتبط داده شود . باید در نظر داشت کاربرد و مفهوم لوگو با بنرهای تبلیغاتی یکی نیست و لوگو نماد فروشگاه ، شرکت و یا کسب و کار شماست .

لازم نیست یک لوگو همیشه نوع کسب و کار را بیان کند و تجربه ثابت کرده لوگو های ساده بیشتر در ذهن ها ماندگار شده اند . مثلا لوگوی مرسدس بنز یک اتومبیل یا اجزایی از یک اتومبیل نیست یا لوگوی شرکت اپل یک کامپیوتر نیست و ربطی هم به کامپیوتر ندارد و شاید سادگی و خاص بودن انها باعث در یاد ماندن این لوگو ها شده است .

اسفند ۲۲, ۱۳۹۷

۰ پاسخ به "لوگوی ساده"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با کافه بلوط

آدرس : خراسان جنوبی ، بیرجند ، پارک علم وفناوری خراسان جنوبی ، اتاق 101
آدرس ایمیل: dp.cafebaloot@gamil.com

logo-samandehi دروازه پرداخت معتبر

    All Right Reserved For Cafe Baloot 2018

    X
    رفتن به نوار ابزار