طراحی کاور سی دی

طراحی کاور سی دیطراحی کاور سی دی یکی از تکالیف اولیه هر طراح مبتدی است. اساس طراحی کاور سی دی مانند دیگر طراحی ها لازمه سایز و اندازه مشخص بوده که در طراحی کاور سی دی به جهت دایره بودن با در نظر گرفتن قطر دایره محاسبه می شود که در طراحی لیبلCD با ابعاد ۱۲ * ۱۲ طراحی می گردد که با در نظر گرفتن حد و حدود دایره نسبت به طراحی می توان اقدام نمایید و در خصوص رینگ  وسط سی دی با در دست داشتن اندازه ها می توان از حداکثریت فضای لیبل سی دی استفاده نمود .

انواع سایز و اندازه های کاور سی دی

انواع سی دی ها با توجه  رینگ وسط به دودسته تقسیم میشوند با رینگ یا سوراخ ۴۴ میل که عموما این سری کاورهای سی دی در چاپ افست سی دی انجام می گیرد و رینگی دوم که با سایز ۲۲ میلی متر می باشد که سطح وسیع تری از سی دی را برای چاپ در اختیار ما می گذارد.

عمده سی دی های  که در چاپ دیجیتال سی دی استفاده می شوند با رینگ ۲۲ میل بوده و تولید می گردند و در طراحی لیبل دی وی دی هم به همین شکل بوده لیبل دی وی دی نیز با همین ۲ سایز عمدتا تولید وخدمات چاپ بروی ها اعم از دی وی دی ۴.۷ گیگ و دی و دی های ناین یا ۹ گیگ  بر همین اندازه و سایز می باشند .

اصول طراحی کاور سی دی

سایز سی دی را بخاطر داشته باشید

اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که سایز سی دی را برای همیشه در ذهن خود داشته باشید. پس از این که مطمئن شدید سایز الگو صحیح است، سپس باید کار طراحی را شروع کنید. سایز نادرست الگو باعث اتلاف زمان و نیروی شما خواهد شد.

تعیین درست حالت رنگی

در طراحی کاور سی دی مانند هر پروژه طراحی دیگر، در مرحله اول کار شما نیاز به تنظیم فایل روی حالت RGB دارید. این عامل تضمین می کند که شما از بهترین و مناسب ترین پروفایل برای کاری که در دست دارید استفاده می کنید.

گرفتن نظر مشتریان

مطمئن شوید تصمیمی که در مورد چاپ طرح گرفته اید درست است. آیا نیاز به نظر مشتری درباره ترکیب رنگ های بکار رفته در طرح هست؟ در چنین موردی رنگ های Pantone بهترین گزینه هستند. همچنین به خاطر داشته باشید که چاپ نهایی شما در حالت CMYK چاپ می شود.

دقت بالا هنگام طراحی

حالا به اصل طراحی می پردازیم. هنگام طراحی در فتوشاپ دائما روی طرح زوم کنید تا بتوانید جزییات را موشکافانه و با دقت ملاحظه نموده و طرح ظریف و دقیقی ارائه کنید. از سوی دیگر طرح را با سایز کوچک شده نیز بررسی کنید. امروزه آلبوم کاورها اغلب حاوی سایزهای کوچک شده هستند.

متن و فونت

پیشنهاد می کنم متن ها را در قالب وکتور بکار ببرید. سعی کنید فونت هایی را انتخاب کنید که به آسانی قابل تبدیل به فرمت PDF باشند. همچنین سعی کنید همه در طول بستن بخشی از فرایند طراحی، طرح ها در درون سر فصل های جداگانه قرار دهید. اگر این کار را انجام دهید بعدا نگرانی در مورد ارسال کپی فونت طرح برای ناشر نخواهید داشت.

در نظر گرفتن ناحیه امن

اگر فضایی روی طرح وجود دارد که محل استقرار متن است دقت و ظرافت در آن اهمیت زیادی دارد.  روی سی دی های مدرن باریک ، شما کمتر از یک سانتی متر فضا برای کار دارید. سعی کنید از کل این فضا استفاده نکنید و مقدار از آن را برای خطای احتمالی چاپگر باقی بگذارید.

بررسی کامل طرح در انتهای کار

سرانجام، از حالت زوم خارج شوید و تصویر را با سایز واقعی نگاه کنید. سپس می توانید روی تصویر ۱۰۰% زوم کرده و طرح را در اطراف صفحه حرکت دهید و به دنیال جزییات ریز و اشکالات احتمالی بگردید که هنگام بزرگ کردن طرح به چشم می خورد.

مهر ۱, ۱۳۹۹

۰ پاسخ به "طراحی کاور سی دی"

  ارسال یک پیغام

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با کافه بلوط

  آدرس : خراسان جنوبی ، بیرجند ، پارک علم وفناوری خراسان جنوبی ، اتاق 101
  آدرس ایمیل: dp.cafebaloot@gamil.com

  logo-samandehi دروازه پرداخت معتبر

  All Right Reserved For Cafe Baloot 2018

  X