شاخه های طراحی گرافیک

شاخه های طراحی

 

شاید شماهم به دنبال کسب و کار و کسب درآمد باشید قطعا اولین سوال این است چه کسب و کاری به راه بی اندازیم. یکی از حوزه های جالب توجه طراحی گرافیک است . سوالی که اینجا مطرح می شود از بین شاخه های طراحی گرافیک کدام یک را انتخاب کنیم.

در این مطلب می خواهیم شما را با شاخه های طراحی گرافیک آشنا کنیم. خیلی ها در صعنت چاپ مشغول خواهند شد وخیلی ها به سراغ طراحی وب و اپلیکیشن خواهند رفت. مهم این است شما به سراغ علاقه خود بروید.

ما در اینجا طراحی گرافیک را به زیر شاخه های کلی تقسیم کرده ایم که عبارت اند از:

  • طراحی مخصوص چاپ
  • طراحی دیجیتال

طراحی مخصوص چاپ:

طراحی مخصوص چاپ خود زیر شاخه های مختلفی دارد . شما می توانید وارد طراحی بسته بندی و پکیج محصولات شوید. در این زیر شاخه شما باید به طراحی انواع بسته بندی غذایی، مواد بهداشتی، بازی های کامپیوتری، انوال لیبل ها، اسباب بازی ها و هر طراحی بسته بندی دیگر مانند اینها را انجام دهید.

شاخه دیگر طراحی تبلیغاتی برای روزنامه ها، مجلات، تبلیغات الکترونیکی، تبلیغات وب و اینترنت و هرگونه تبلیغات دیگری که می بینید به این شاخه برمی گردد.

همچنین یکی دیگر از شاخه های طراحی مخصوص چاپ ، طراحی مجلات و روزنامه ها و کتاب ها است. هرچند صنعت نشریه در سال های اخیر کاهش یافته ولی همچنان طراف داران زیادی دارد.

طراحی لوگو و برندگی یکی دیگر از زمینه های طراحی در صعنت چاپ می باشد. این حوزه ارتباط نزدیکی با کاربران و مارکتینک و بازاریابی دارد.

طراحی تابلو یکی دیگر از این زیر شاخه ها است. شما می توانید نمادی برای سردر فروشگاه ها یا ویترین مغازه ها و … طراحی و در اختیار چاپ قرار دهید.

طراحی دیجیتال

طراحی دیجیتال هم یکی از شاخه های طراحی گرافیک است و خود زیر شاخه های مختلفی دارد که در زیر باهم مرور می کنیم.

طراحی ظاهر ویا رابط کاربری وب سایت یکی از زیر شاخه های طراحی دیجیتال است. در این حوزه طراح بدون کدنویسی سمت سرور ظاهر سایت را با در نظر گرفتن مسایل مختلف طراحی رابط کاربری ، ظاهر سایت را طراحی کنید. همچنین در این حوزه طراح باید دقت کن علاوه بر زیبایی طرح به هدف سایت و حل مسئله و … نکات به پردازد.

طراح و برنامه نویس

یکی دیگر از شاخه های طراحی دیجیتال است. در این شاخه طراح باید تا حدودی به برنامه نویسی ظاهر و در واقع پیاده سازی طرحی که طراحی شده آشنا باشد. در طراحی وب باید با Html و Css تا حدودی آشنایی داشته باشید. در واقع یک طراح خوب که از رقبا جلو می افتد کسی است که هم مسائل مربوط به طراحی ظاهر سایت (Front-end) تسلط داشته باشد و هم به پیاده سازی طرح توسط برنامه نویس آشنا باشد.

یکی از شاخه های جذاب این روزه طراحی اپلیکیشن های موبایل است . خیلی شبیه طراحی وب سایت و است با این تفاوت که در این حوزه شما صرفه برای اپلیکیشن های اندروید و یا آی او اس قرار است طراحی انجام دهید.

طراحی های مالتی مدیا و طراحی های مربوط به مسائل ارائه دیگر شاخه طراحی دیجیتال است. در این حوزه شما از گرافیک فیلم گرفته تا طراحی بسته بندی های و لیبل های دی وی دی می توانید فعالیت کنید. البته این حوزه یکی از حوزه های گسترده است و شما می توانید زمینه های زیادی چون انمیشن، موشن و … را در این حوزه مشاهده کنید.

شما قرار نیست فقط در یک حوزه خاص کار کنید شما می توانید خیلی راحت تعدادی از این حوزه ها را یادبگیرید و در کنار هم به فعالیت و کسب درآمد از آنها به پردازید.

۰ پاسخ به "شاخه های طراحی گرافیک"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با کافه بلوط

آدرس : خراسان جنوبی ، بیرجند ، پارک علم وفناوری خراسان جنوبی ، اتاق 101
آدرس ایمیل: dp.cafebaloot@gamil.com

logo-samandehi دروازه پرداخت معتبر

    All Right Reserved For Cafe Baloot 2018

    X
    رفتن به نوار ابزار