فرانت اند در اپلیکیشن

فرانت اند در اپلیکیشن

در مقالات قبلی راجب برنامه نویسی فرانت اند باهم صحبت کردیم. اما شاید شما علاقه مند شده باشید که به یک فرانت اند در اپلیکیشن ها و طراحی آن تبدیل شوید. قطعا مهم ترین موضوع برای شروع کار این است که بدانید چه زبان های برنامه نویسی با فرانت اند در اپلیکیشن ها درگیر هستند.

کسانی که قصد دارند طراح و توسعه دهنده فرانت اند شوند باید ویژگی ها و مهارت های مختلفی را داشته باشند. مهمترین ویژگی های یک برنامه نویسی فرانت اند در طراحی اپکلیشن ها را باهم مرور خواهیم کرد.

زبان های برنامه نویسی فرانت اند در اپلیکیشن نویسی

اولین و مهم ترین نکته این است که به سراغ چه اپلیکیشن ها و یا برنامه هایی می خواهید بروید. آیا قصد دارید برنامه نویسی تحت ویندوز باشید یا اندروید ویا ای او اس ؟ البته این سه حوزه و برند مهم ترین و پرکاربرد ترین ها در برنامه نویسی هستند. به این ترتیب به صورت جداگانه به مرور مختصری بر زبان های فرانت اند در این محیط ها می پردازیم.

فرانت اند در برنامه نویسی ویندوز

در برنامه نویسی تحت ویندوز مهم ترین و شاید رایج ترین زبان برنامه نویسی اپلیکیشن های سی شارپی هستند. درواقع بیشتر برنامه نویسان ویندوز به نوعی سی شارپ کار هستند. در برنامه نویسی سی شارپ شاید نتوان به طور مستقل صحبتی از زبان برنامه نویسی فرانت اند انجام داد. چرا که ظاهر گرافیکی برنامه های تحت ویندوز عموما از طریق محیط گرافیکی و با دراپ و دان کردن طراحی می شود.

هرچند برخی علاقه ای به این محیط گرافیکی ندارند و با زبان XML برای برنامه نویسی فرانت اند اپلیکیشن های ویندوزی استفاده می کنند.

فرانت اند در برنامه نویسی اندروید

امروزه برنامه نویسی اپلیکیشن های موبایل از دسته محبوب های برنامه نویسی هستند و با باز در برنامه نویسی موبایل برنامه نویسی اندروید مورد اقبال بیشتری است بخصوص در کشور ما ایران ، میل برنامه نویسان به سمت برنامه نویسی اندروید نیز هست. اما دانستن این نکته که در برنامه نویسی اندروید با چه زبانی برای طراحی گرافیک برنامه ها سرکار داریم.

اگر به سراغ جدیدترین زبان برنامه نویسی برای اپلیکیشن های اندرویدی برویم باید از خود زبان اندروید صحبت کنیم. زبان اندروید برای بخش فرانت اند بیشتر از زبان XML است و برنامه نویس نیاز به آشنایی با زبان XML نیز دارد. البته از آنجایی که در بخش فرانت اند و در تعریف آن قسمتی از برنامه که با کاربر سروکار دارد را فرانت اند می گویند، از همین رو می توان گفت زبان java هم برای یک فرانت اند کار نیز در برنامه نویسی اندروید حائز اهمیت است.

مهارت های دیگر در فرانت اند طراحی اپلیکیشن

به غیر از اینکه شما باید با زبان های برنامه نویسی و ابزارهای آن آشنا باشید یک سری مهارت های دیگر نیاز دارید که در اینجا آنها را باهم می شماریم.

 • اصول طراحی واکنشگرا: یک رابط کاربری استاندارد باید به گونه ای باشد که در دستگاه ها و پلتفرم های مختلف، عملکرد اپلیکیشن را دچار اختلال نکند. بنابراین باید بتواند متناسب با نوع دستگاهی که در حال اجرای آن است، واکنش مناسب نشان دهد.
 • نرم افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ : نرم افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ، ایلوستریتور و… در بیشتر مراحل طراحی یک رابط کاربری توسط طراحان فرانت مورد استفاده قرار می گیرند.
 • سلیقه و خلاقیت : طراح فرانت اند باید از طرح هایی خلاقانه، کاربرپسند و چشم نواز برای ظاهر یک اپلیکیشن استفاده کند. یک طراح موفق کسی است که بتواند رابط کاربری زیبا منطق بر استانداردهای ظاهری و تجربه کاربری ایجاد کند.

آشنایی با اصول تجربه کاربری : توسعه دهنده فرانت باید به خوبی نیازهای کاربران را بشناسد. او باید بتواند رابط کاربری یک اپلیکیشن را به گونه ای طراحی کند که کاربران بهترین تجربه را از استفاده از آن به دست آورند.

۰ پاسخ به "فرانت اند در اپلیکیشن"

  ارسال یک پیغام

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با کافه بلوط

  آدرس : خراسان جنوبی ، بیرجند ، پارک علم وفناوری خراسان جنوبی ، اتاق 101
  آدرس ایمیل: dp.cafebaloot@gamil.com

  logo-samandehi دروازه پرداخت معتبر

  All Right Reserved For Cafe Baloot 2018

  X