دنیای طراحی و حقایق جالب آن

دنیای طراحی

دنیای طراحی، دنیای بسیار وسیع و بزرگی است. وقتی از خانه خارج می شود بلبورهای تبلیغاتی ، هنگام تماشای فیلم، گشت و گذار در صفحات وب و اپلیکیشن های موبایل و هزاران مورد دیگر از طراحی نشعت گرفته و شما همواره با آنها سرو کار خواهید داشت.

امروز در یک مقاله جالب می خواهیم شما را با حقایق جالبی از دنیای طراحی آشنا کنیم که شاید کمتر به آنها توجه کرده باشید.

اولین لوگو در دنیا:

آیا تابه حال فکر کرده اید اولین لوگو در دنیا کی و کجا طراحی شده است. جالب است بدانید اولین لوگو در قرن ۱۳ میلادی و در کشور مصر باستان طراحی شد. برخلاف طراحی لوگو که امروزه برای معرفی برند تجاری مورد استفاده قرار می گیرد ولی مصری­ها برای اولین بار برای معرفی و دادن هویت به حیوانات خانگی خود از طرح های منحصر به فرد استفاده می کردند. اما امروزه از طراحی لوگو در صنایع و کسب و کارهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی لوگوی نایک:

لوگوی شرکت نایک یکی از لوگوهای معروف دنیا است که طراحی آن نیز جنجال های زیادی به همراه داشت. در سال ۱۹۷۱ یک دانشجوی دختر در حوزه طراحی گرافیک لوگوی نایک را طراحی کرد و تا امروز این لوگو به عنوان نشان این شرکت قرارداده شده است.

منفورترین فونت:

یکی از منفورترین فونت های دنیا که از دیدگاه اکثر طراحان دنیا شناخته شده فونت Comic Sans است . این فونت مورد استقبال واقع نشد و خیلی زود با فونت Papyurs ادغام گردید.

معروف ترین فونت:

فونت ها در طراحی گرافیک از اهمیت زیادی برخوردار هستند یکی از معروف ترین فونت های این حوزه که در قرن بیستم توسط max Miedinger طراحی شد فونت Helvetica بود. این فونت به دلیل داشتن ویژگی های چون ساده بودن، درخشنده و همچنین چهره و ظاهری مدرنی که دارد مورد استقبال طراحان قرار گرفت.

تولد طراحی گرافیک

اصطلاح طراحی گرفیک را که بسیار شنیده­اید اولین بار توسط ویلیام ادیسون دوینگنز که یک طراح کتاب نام آشنا می باشد، در سال ۱۹۲۲ برای تحت پوشش قراردادن تمام حوزه های طراحی این اصطلاح را مورد استفاده قرار داد و به دنیا معرفی کرد.

اولین نسخه فوتوشاپ:

شرکت ادوبی و طراحی یک وابستگی خاصی بهم پیدا کرده اند و می توان گفت دنیای طراحی بدون استفاده از محصولات این شرکت کار بسیاری مشکلی را داشتند. یکی از محصولات این شرکت ادوبی فوتوشاپ می باشد که در تمام حوزه های طراحی از جمله طراحی لوگو، طراحی بسته بندی، طراحی رابط کاربری و… حضور پررنگی دارد. این محصول اولین بار توسط برادران آمریکایی به نام جان و توماس نولز در سال ۱۹۸۸ طراحی شد و در فوریه ۱۹۹۰ اولین نسخه آن منتشر و وارد بازار گردید.

واتر مارک:

واتر مارک­ها درواقع برای رایت حق کپی رایت آثار و همچنین حفظ مالکیت اثر مورد استفاده افراد قرار می گیرد. جالب است بدانید که برای اولین بار در دنیا در سال ۱۲۸۲ به منظور جلوگیری از تقلب از واتر مارک استفاده شده و تا به امروز شاهد استفاده ازآن هستیم.

اولین موزه هنرهای مدرن:

یکی از روش های نمایش آثار مطرح دنیای طراحی گرافیک که امروزه در اکثر کشورهای دنیا مورد استفاده قرار می گیرده، ساخت موزه های هنری مدرن می باشد. در سال ۱۹۳۲ برای اولین بار در دنیا با تلفیق معماری و گرافیک موزه­ی هنرهای مدرن افتتاح شد.

بهمن ۲, ۱۳۹۹

۰ پاسخ به "دنیای طراحی و حقایق جالب آن"

  ارسال یک پیغام

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با کافه بلوط

  آدرس : خراسان جنوبی ، بیرجند ، پارک علم وفناوری خراسان جنوبی ، اتاق 101
  آدرس ایمیل: dp.cafebaloot@gamil.com

  logo-samandehi دروازه پرداخت معتبر

  All Right Reserved For Cafe Baloot 2018

  X