تفاوت های بروشور و پوستر

بروشور و پوسترامروزه بروشور و پوستر دوتا از ابزارهای پر کاربرد در حوزه تبلیغ و آموزش می باشد. بروشور و پوستر تقریبا هر دو یک کار انجام می دهند اما نمی توان گفت که این دو یکسان هستند و تفاوت هایی باهم دارند. در این مطلب از سایت کافه بلوط قصد داریم تا تفاوت های بین بروشور و پوستر را بررسی کنیم پس با ما همراه باشید.

تعریف بروشور و پوستر

در مطالب قبلی سایت کافه بلوط به صورت مفصل به تعریف بروشور و پوستر پرداخته ایم اما در اینجا جهت یادآوری به مرور خلاصه وار بر تعریف این دو می پردازیم.

بروشورها مجموعه اطلاعات جزئی و خاص در مورد خاصیت یک نوع محصول، فواید و عملکردهای احتمالی آن، نحوه مصرف، قیمت آن، تنوع رنگی (درصورت داشتن) و… در مجموع اطلاعاتی است که برای مصرف کننده مفید است و برای انتخاب محصول توسط مصرف کننده در آن درج می گردد.

پوستر تبلیغاتی یا دیوارکوب که به آن اعلان، آفیش و پلاکات نیز می‌گویند، صفحات کاغذی در ابعاد تقریباً بزرگ هستند که بر روی آن‌ها نوشته‌ها، طرح‌ها، نقاشی‌ها و نظیر آن چاپ شده‌است. پوسترها به منظور نصب شدن بر روی دیوارها یا دیگر سطوح عمودی تعبیه شده‌اند.

تفاوت های بروشور و پوستر

اصلی ترین تفاوت بروشور و پوستر بسیار واضح است و آن اینکه پوستر ها همان طور که در تعریفشان آمده یک محصول یا یک نوع تبلیغ برروی دیوار و سطوح عمومی است. درواقع شما از پوستر برای تبلیغ در مکان های عمومی استفاده می کنید. پوستر ها پس از چاپ برروی دیوارها و یا مکان های تعبیه شده در خیابان ها نصب می شوند.

اما در طرف مقابل بروشورها تبلیغاتی هستند که برروی یک سری کاغذ چاپ شده و به دست مشتری داده می شود. درواقع پس از چاپ بروشورها نیاز به ارتباط مستقیم با مشتری و تحویل بروشور به او را خواهید داشت.

معمولا بروشور ها را به روشهایی مانند قرار دادن در روزنامه ها و مجلات، قرار دادن در استند ها و یا توزیع دستی به مخاطب می دهند.

اهداف پوسترها چند منظوره است، یک پوستر ممکن است برای تبلیغات باشد یا برای تکثیر یک اثر هنری با هدف اقتصادی و فرهنگی و فروش ارزان قیمت از آن استفاده شود. از پوسترها برای امور آموزشی نیز استفاده زیادی می‌شود.

هدف از طراحی و استفاده از بروشورها تبیلغات و معرفی کسب و کار و محصولات شما می باشد. اما بروشور موفق باید نتیجه تعامل این ۴ هدف باشد، در غیر این صورت موثر نخواهد بود. شاید یکی از آن ها بیشتر از دیگری برجسته باشد، اما این نباید بر طراحی بروشور تاثیر بگذارد.

۰ پاسخ به "تفاوت های بروشور و پوستر"

  ارسال یک پیغام

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با کافه بلوط

  آدرس : خراسان جنوبی ، بیرجند ، پارک علم وفناوری خراسان جنوبی ، اتاق 101
  آدرس ایمیل: dp.cafebaloot@gamil.com

  logo-samandehi دروازه پرداخت معتبر

  All Right Reserved For Cafe Baloot 2018

  X