تایپوگرافی سریع وب

تایپوگرافی سریع وب

تایپوگرافی علاوه بر آنکه یک المان بصری است روی تجربه کاربری تاثیر بسیار زیادی دارد. در این مطلب قصد داریم نکاتی را پیرامون تایپوگرافی سریع وب باهم بررسی کنیم. امروزه تایپوگرافی در حال تبدیل شدن به المان‌های بصری بسیار زیبا همراه با المان‌های Canvas است. در این مطلب می‌توانید چند مورد از طراحی‌های و تکنیک‌های تایپوگرافی را مشاهده کنید.

تایپوگرافی آشوب‌گرا

این حالت از تایپوگرافی در سال‌های گذشته استفاده می‌شد، اما جدیدا دوباره به عرصه طراحی باز آمده است. در این حالت طراحان برای ترکیب کردن المان‌های مختلف تایپوگرافی از رویکرد آشوب‌گرا استفاده می‌کنند. کلمات و حتی حروف را از همدیگر جدا می‌کنند و هر کدام را در قسمتی نمایش می‌دهند. در نهایت خروجی چنین حالتی بسیار جذاب و دیدنی است. البته در استفاده‌پذیری ممکن است استفاده از این طرح باعث آزار کاربران شود و در نهایت به تجربه کاربری آسیب وارد کند.

حالت بریده بریده

با این هدف که طراحی‌ تایپوگرافی منحصر به فرد‌تر و جذاب‌تر باشد، طراحان کلمات و حروف را به صورت بریده بریده در کنار همدیگر قرار می‌دهند. این کار تا زمانی صورت می‌گیرد که از قابلیت خوانایی مطمئن شوند. این حالت شبیه به یک زنجیره از حروف است که انسان می‌تواند با قرار هم قرار دادن آن‌ها را مطالعه نماید.

فضای خنثی

ادغام کردن هنر نمایشی با تایپوگرافی یکی از موضوعاتی است که می‌تواند متن شما را شگفت انگیز و جذاب نشان دهد. یک تکنیک عالی استفاده کردن از فضای خنثی برای نمایش المان‌های متنی است.

حالت گرافیکی

استفاده کردن از تایپوگرافی فلت گرافیکی به شما قابلیت بسیار خوبی برای نمایش هر المانی روی صفحه را می‌دهد. این موضوع باعث می‌شود که تایپوگرافی شما بسیار جذاب‌تر و حتی شبیه به نقاشی شود. کاراکترهای وارد شده در این حالت بیشتر شبیه به شئ‌هایی در صفحه هستند تا کاراکترهای معمولی متنی.

تایپوگرافی پویا

این مورد نیز یکی دیگر از تکنیک‌های تایپوگرافی است که مدت زیادی استفاده شده اما هم اکنون نیز قابل استفاده است. برخی از کمپین‌ها و سایت‌ها برای اینکه وبسایتی با قابلیت پویایی بیشتری را ارائه دهند از ترکیب تایپوگرافی با المان‌های حرکتی استفاده می‌کنند.

این موضوع باعث می‌شود که کاربران جذب محتوای پیام شوند و آن را تا پایان ماجرا مطالعه کنند. تعداد بسیار زیادی از این شیوه طراحی را می‌توانید در قالب تعاملات کاربری نیز مشاهده کنید.

۰ پاسخ به "تایپوگرافی سریع وب"

  ارسال یک پیغام

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با کافه بلوط

  آدرس : خراسان جنوبی ، بیرجند ، پارک علم وفناوری خراسان جنوبی ، اتاق 101
  آدرس ایمیل: dp.cafebaloot@gamil.com

  logo-samandehi دروازه پرداخت معتبر

  All Right Reserved For Cafe Baloot 2018

  X