بروشور و کاتالوگ چه تفاوتی دارند

بروشور و کاتالوگ

امروزه بروشور و کاتالوگ دوتا از ابزارهای پر کاربرد در حوزه تبلیغ و آموزش می باشد. بروشور و کاتالوگ تقریبا هر دو یک کار انجام می دهند اما نمی توان گفت که این دو یکسان هستند و تفاوت هایی باهم دارند. در این مطلب از سایت کافه بلوط قصد داریم تا تفاوت های بین بروشور و کاتالوگ را بررسی کنیم پس با ما همراه باشید.

تعریف بروشور و کاتالوگ

در مطالب قبلی سایت کافه بلوط به صورت مفصل به تعریف بروشور و کاتالوگ پرداخته ایم اما در اینجا جهت یادآوری به مرور خلاصه وار بر تعریف این دو می پردازیم.

کاتالوگ یک ابزار تبلیغاتی همانند دفترچه می باشد که در رابطه با محصولات یک شرکت به صورت کامل و جامع اطلاعات می دهد.

بروشور نیز مانند کاتالوگ یک ابزار تبلیغاتی است، منتها با این تفاوت که برای انتقال اطلاعات جزئی به کار می رود.

تفاوت های بروشور و کاتالوگ

اصلی ترین تفاوت بروشور و کاتالوگ این است که بروشور یک سند چاپ شده و کوتاه است. این دفترچه شامل مواد توصیفی یا تبلیغاتی است. از سوی دیگر، کاتالوگ سند یا کتابی است که حاوی اسامی، محصولات یا کتاب ها به صورت لیست بندی شده است.

کاتالوگ برای معرفی کامل شرکت یا سازمان استفاده می شود و درواقع در آن تمامی اطلاعات مربوط به شرکت و همچنین تمامی محصولات به همراه جزئیات آنها قرار داده می شود اما بروشور تنها برای معرفی یک محصول یا خدمت خاص از شرکت مورد استفاده قرار می گیرد یا اگر بخواهیم خیلی راحت تر بگوییم بروشور یک صفحه از کاتالوگ بیشتر نخواهد بود.

کاتالوگ ها معمولا حاوی اطلاعات ساده ای در مورد چیزهای خاصی هستند که از یک یا دو جمله تشکیل شده اند. آنها حاوی اطلاعاتی هستند که به مشتری کمک می کند محصولات یا خدماتی را به آسانی خرید کنند. کاتالوگ ها می توانند دانش مختصری در مورد محصول خاصی را به مشتری بدهند تا آن را به خوبی بشناسند و انتخاب خوبی به هنگام خرید داشته باشند.

طراحی و رنگ آمیزی کاتالوگ ها باید عالی باشد تا بتواند نظر مشتری را به خود جلب کند. اساسا، بروشورها به عنوان یک رسانه برای پر کردن خلا بین شرکت و خواننده عمل می کنند. طراحان نیز باید با انتخاب درست گرافیک و کلمات، به دنبال روش موثر برای آگاهی بخشیدن به خوانندگان در مورد شرکت باشند. کاتالوگ ها معمولا حاوی اطلاعات گسترده ای از محصولات هستند.

یکی از مهمترین تفاوت های بین کاتالوگ و بروشور، طراحی و چاپ آنها در سایزهای مختلف است، بروشور در هر سایزی چاپ می شود درحالیکه برای کاتالوگ سایز خاصی درنظر گرفته نمی شود. بروشور بسیار ارزانتر از کاتالوگ ها هستند، از این رو می توانید با خیالی راحت، بروشورها را در تیراژ بالا چاپ کنید.

نگاهی دیگر به تفاوت ها

 • تعریف:

بروشور یک کتاب یا مجله کوچک که معمولا تصاویر و اطلاعات زیادی در مورد محصول یا خدمات دارد. اما کاتالوگ لیستی از ویژگی های محصولات یا خدمات که معمولا دارای اطلاعات توصیفی و کامل از این محصولات یا خدمات می باشد.

 • اندازه:

بروشور ۴ تا ۸ صفحه یا لت اما کاتالوگ بیشتر از ۸ صفحه

 • هدف :

هدف از طراحی بروشور توصیفی از شرکت ، ویژگی های برجسته محصول یا در مورد  یک رویداد است. اما هدف از طراحی کاتالوگ توصیف مختصر، قیمت ها و تصاویری از تمامی محصولات شرکت می باشد.

 • محتوا :

اطلاعات بروشور یک پاراگراف تا جزییات کامل  اما کاتالوگ  توضیحات مختصر در یک یا دو جمله

 • ساختار

برشورها به صورت تاشو هستند اما کاتالوگ ها معمولا صحافی شده هستند.

۰ پاسخ به "بروشور و کاتالوگ چه تفاوتی دارند"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با کافه بلوط

آدرس : خراسان جنوبی ، بیرجند ، پارک علم وفناوری خراسان جنوبی ، اتاق 101
آدرس ایمیل: dp.cafebaloot@gamil.com

logo-samandehi دروازه پرداخت معتبر

  All Right Reserved For Cafe Baloot 2018

  X
  رفتن به نوار ابزار