اصول طراحی تبلیغات تلویزیونی

طراحی تبلیغات تلویزیونی

هرگاه به این نتیجه رسیدید که تلویزیون ابزار مناسبی برای جذب مشتری‌هایتان است، لازم است یک ایده‌ی عالی ایجاد و آن را آن‌قدر اصلاح کنید تا به چیزی تبدیل شود که مردم علاقه داشته باشند تماشایش کنند یا به‌سختی بتوانند آن را نادیده بگیرند. در ادامه با گام‌های طراحی تبلیغات تلویزیونی آشنا می‌شوید.

گام‌های طراحی تبلیغات تلویزیونی

 ایده‌ی اصلی را مشخص کنید

تبلیغ کردن در تلویزیون، هزینه‌ی زیادی به‌همراه دارد. از خرید زمان تا تولید کردن محتوای باکیفیت، باید هزینه‌ی بسیار زیادی صرف کنید. درنتیجه ایده‌ی اصلی که قرار است مردم را به محصول یا خدمات شما جذب کند، بسیار مهم است. اگر یک ایده‌ی خارق‌العاده داشته باشید، حتما می‌توانید مردم را به‌سمت خود جذب کنید.

یک متن عالی بنویسید

اکنون شما ایده‌ی فوق‌العاده‌‌ای دارید و زمان آن است که متن مربوط به تبلیغ‌تان را بنویسید. لازم نیست که نابغه‌ی تبلیغات باشید تا ایده‌ی خیلی خوبی ایجاد کنید. اما دیدن تبلیغاتی که شبیه ایده‌ی موردنظر شماست، می‌تواند کمک بزرگی باشد.

شما برای جذب مشتری زمان بسیار کمی در اختیار دارید و باید خیلی سریع پیام‌تان را به مشتری منتقل کنید. از جملات طولانی استفاده نکنید، کوتاه و مؤثر سخن بگویید تا حتی افرادی که تلویزیون را نگاه نمی‌کنند، بفهمند محصول شما چیست. متن تبلیغ را چندین بار با صدای بلند بخوانید، آن را اجرا کنید و هر جا را که لازم است، تغییر بدهید. می‌توانید از برترین جملات تبلیغاتی هم کمک بگیرید.

آیا می‌خواهید از بازیگران استفاده کنید؟

تبلیغات مؤثر، مهیج و جذاب بسیاری وجود دارند که در آنها از هیچ بازیگری استفاده نشده است. اما انسان‌ها بهتر می‌توانند با هم ارتباط برقرار کنند. افراد به‌ویژه اگر از میان جامعه‌ی هدف‌تان انتخاب شوند، می‌توانند به جذب جامعه‌ی هدف کمک زیادی کنند.

شما نمی‌خواهید تبلیغ‌تان مصنوعی به نظر برسد، درنتیجه باید دقت کنید که می‌خواهید بازیگران‌تان در مقابل دوربین حرکت کنند یا بایستند و لبخند بزنند؟ ابتدا به دنبال بازیگران حرفه‌ای باشید، اما اگر می‌خواهید از دوستان یا خانواده‌تان استفاده کنید، مطمئن شوید که به‌خوبی از عهده‌ی آن برمی‌آیند.

یک شرکت تبلیغاتی را به خدمت بگیرید

اگر می‌خواهید تبلیغ‌تان کاملا حرفه‌ای باشد، باید با افراد حرفه‌ای مشورت کنید یا یک شرکت تبلیغاتی را به خدمت بگیرید. آنها می‌توانند همه‌ی جنبه‌های تبلیغ‌ شما ازجمله نوشتن متن، فیلم‌برداری و تدوین را برعهده بگیرند. برای بررسی قیمت‌ها، بازار را خوب بگردید. برخی از شرکت‌های تولیدی می‌توانند بسته‌های تبلیغاتی ارزان‌تر و عکس‌های باکیفیت‌تری در اختیارتان قرار بدهند، اما هرقدر که پول بدهید، کیفیت تبلیغ‌تان نیز به همان اندازه خواهد بود.

برای فیلم‌برداری برنامه‌ریزی کنید

اکنون شما متن، بازیگران و محل فیلم‌برداری را آماده کرده‌اید و زمان برداشت تصویر فرا رسیده است. اما برای هر صحنه‌ای که می‌خواهید ضبط کنید، باید برنامه ریزی کنید. برای مثال یک مغازه‌ی فروش مبلمان را در نظر بگیرید. شما ممکن است ۱۰ نوع مبل راحتی مختلف، ۸ دست مبل نشیمن و ۶ سرویس برای اتاق‌خواب داشته باشید، اما نمی‌توانید همه‌ی آنها را در یک تبلیغ ۳۰ تا ۴۵ ثانیه‌ای یا حتی ۱ تا ۲ دقیقه‌ای بگنجانید. با قراردادن محصولات متعدد در یک تبلیغ، مشتری‌های بالقوه‌ی شما احساس خواهند کرد که درون یک طوفان قرار گرفته‌اند. باید تنها از چند مورد محدود تصویربرداری کنید.

یک نمای باز از فروشگاه، روش خوبی برای نمایش تنوع فروشگاه است. پس از آن می‌توانید چند گزینه‌ را برای نمایش بیشتر انتخاب کنید. بسیار مهم است که مجموعه‌ی زیادی از ویدئوها را درون یک تبلیغ کوتاه قرار ندهید. ویدئوی شما باید داستان چیزی را که تبلیغ می‌کنید، بیان کند حتی اگر مشتری صدای تلویزیونش را کم کند.

تصاویر و مفاهیم باید با هم هماهنگ باشند

به نظر می‌رسد این مورد بدیهی است، اما در فرایند تدوین، موارد بسیار ساده‌ای ممکن است فراموش شوند. زمانی که درباره‌ی مدل‌های جدید خودرو صحبت می‌کنید، نباید تصویر خودروهایی را که هم‌اکنون وجود دارند، پخش کنید. زمانی که درباره‌ی فروشگاه بزرگ مبلمان‌تان صحبت می‌کنید، نباید نمای فروشگاه را از خیابان نمایش بدهید. مفاهیم و تصاویرتان را با هم ترکیب کنید تا ابزار فروش قدرتمندی خلق کنید. البته اگر مفهومی در ذهن دارید که مستلزم ناهماهنگی است، می‌توانید از این قانون پیروی نکنید.

به زمان‌بندی پایبند باشید

فرض کنید که یک بسته‌ی ۳۰ تایی تبلیغ خریداری کرده‌اید. ممکن است وسوسه شوید که چند ثانیه به تبلیغ‌تان اضافه کنید، اما چنین چیزی ممکن نیست. تبلیغ شما باید درست به‌موقع به اتمام برسد. اگر از زمانی که برای‌تان درنظر گرفته شده است فراتر بروید، مهم‌ترین بخش تبلیغ یعنی «دعوت به عمل» را از دست می‌دهید چرا که اضافه‌ی تبلیغ شما از انتهای آن حذف می‌شود.

همیشه مشتری را به عمل دعوت کنید

اگر نمی‌خواهید که تبلیغ‌تان فقط برای برند‌سازی استفاده شود، باید مشتری را به عمل دعوت کنید. زمانی که برای اولین بار محصول یا خدمات‌تان را به مشتری‌ها معرفی می‌کنید، باید از آنها بخواهید از شما خرید کنند. پپسی و نایکیمثال‌هایی از شرکت‌هایی هستند که میلیون‌ها دلار صرف تبلیغات برند‌سازی می‌کنند. اما شما به‌اندازه‌ی آنها ثروتمند نیستید و به فروش محصولات‌تان از طریق تبلیغات نیاز دارید.

دعوت به عمل به این معنی است که از مشتری‌ها بخواهید محصول یا خدمات شما را بخرند یا کاری انجام بدهند. در پایان تبلیغ حتما دعوت به عمل را قرار بدهید و بدون آن تبلیغ را به پایان نرسانید. برای مثال ممکن است به مشتری‌هایتان بگویید همین امروز به وب‌سایت شما بروند و اطلاعاتی از جمله شماره تماس، محل فروشگاه و … را دریافت کنند.

۰ پاسخ به "اصول طراحی تبلیغات تلویزیونی"

  ارسال یک پیغام

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با کافه بلوط

  آدرس : خراسان جنوبی ، بیرجند ، پارک علم وفناوری خراسان جنوبی ، اتاق 101
  آدرس ایمیل: dp.cafebaloot@gamil.com

  logo-samandehi دروازه پرداخت معتبر

  All Right Reserved For Cafe Baloot 2018

  X