اشتباهات رایج طراحان و پیشگیری…

اشتباهات رایج طراحان

انسان جایزالخطاست و همه ی ما اشتباه می کنیم چقدر خوبه که از اشتباهات دیگران درس بگیریم و خودمان درگیر آنها نشویم و تجربه نکنیم و همینطور همه ی ما بر این باوریم که اشتباهی رو تکرار نکنیم بلکه از آن تجربه برای تقویت خودمون استفاده کنیم و  اشتباهاتمون رو برطرف کنیم. در این مطلب برخی از اشتباهات رایج طراحان ونکاتی برای پیشگیری و درمان اشتباهات را بررسی می کنیم.امیدواریم مورد رضایت و استفادتون قرار بگیره.

اول: نگرانی بیش از حد آنها درباره چیزی که مردم فکر می کنند.

ما همه انسان هستیم و خیلی طبیعیه که به آنچه که افراد دیگه از کار ما فکر میکنن حساس باشیم ولی برای طراحان لازمه که کمی از این فکر فاصله بگیرن و ریسک پذیر باشین و طراحی های جدید و متفاوت رو امتحان کنید.بنابراین نگران بودن بیش از اندازه برای نظر مردم درباره نتیجه ی کارمون به خلاقیت و نوآوری آسیب وارد می کند اما اگه شما از انتقاد می ترسید چه پیشرفتی میتونین داشته باشین؟ بخشی از راه حل تنظیم اهداف واضح و مشخص است. طراحی در مورد حل مشکلات است سعی کنید بیشتر به این تمرکز داشته باشین و مشکل رو حل کنید و بیش از اندازه نگران نباشین.

دوم: بیشتر وقت خودشون را با گوشی صرف می کنند.

امروزه از خرید تا اجتماعی شدن و بیشتر مسائل دیگه رو با گوشی هامون انجام میدیم. زمانی به مشکل میخوریم که راحتیمون از طریق استفاده به وسواس تبدیل میشه بیشتر وقت خود را با گوشی صرف می کنیم. برای این منظور باید استفاده ی خود از فضای مجازی رو کم کنید که البته گفتن آن آسان است و این برنامه ها جوری طراحی شدن که اعتیاد آور باشن و برای ترک این خصلت باید اراده داشته باشین همینطور میتونین تنظیمات تلفن خود را تغییر بدین و جوری باشه که در صورت به اشتراک گذاری هشدار بده تا زمان زیادی رو با تلفن و شبکه های اجتماعی هدر ندین یا اگه از آیفون استفاده می کنین میتونین از ابزارهای جدید IOS 12  برای نظارت و محدود کردن استفاده از آیفون استفاده کنید که به شما کمک میکنه زمان صرف شده برای اینستاگرام و…رو کاهش بدین.

سوم: خودشون رو باور ندارن.

داشتن اعتماد به نفس کلید موفقیت در طراحی شماست و این باعث میشه که مشتریتون رو مطمئن کنید.در مورد نقاط قوت و ضعف خودتون صادق باشین هیچکس در همه چیز خوب نیست اما مواردی وجود داره که طراحان در آن  نزدیک به خوب هستند و این مربوط به علاقه و تخصصشونه که زمان بیشتری برای یادگیری آن اختصاص دادن در آخر بهتره که کار خودتون رو با چند سال پیش خود مقایسه کنید تا متوجه روند پیشرفت خود شده و به باور برسید.

چهارم: خیلی سخت کار می کنند.

آیا شما تا دیر وقت کار می کنید؟ به اندازه ی کافی نمی خوابین؟ زیر چشماتون حلقه ی سیاه بوجود اومده؟

اگه شما سخت مشغول کار هستین و تعادل کار و زندگیتون بهم خورده به خلاقیت و بازدهی کارتون آسیب می بیند.سعی کنید ابتدا برنامه ریزی هفتگی و سالانه ای برای خود تعریف کنید این کار باعث میشه تا زمان کمتری برای طراحی وقت ببره.

پنجم: نمونه کارهاشون از زمان خارج میشود.

این مهم نیست که شما یک جوان تازه کار یا طراح سطح متوسط یا مدیری خلاق هستین باید یه نمونه کار بروز، مرتبط و آماده داشته باشین. سعی کنید پروژه هایی که انجام میدین رو جایگزین پرونده ی قدیمتون کنین و به رزومتون اضافه کنید. به روز رسانی نمونه کارها میتونه تقویت کننده ی اعتماد به نفس باشه.

در پایان باید گفت همه ی ما اشتباه می کنیم وممکن است این اشتباهات رو در طراحیمون داشته باشیم که این ها بازدهی کارمون رو پایین میاره و باید تلاش کنیم تا اشتباهاتمون رو به حداقل برسونیم. یکی از رایج ترین اشتباهات استفاده ی بیش از اندازه از گوشی و از دست دادن زمان مفیده همینطور برخی با کار کردن بیش از اندازه خودشون رو فرسوده میکنن و بازدهیشون پایین میاد و یکی دیگر از مهمترین اشتباه طراحان بروز نگه نداشتن رزومه و نمونه کارهاشونه.سعی کنیم نقاط ضعف خودمون رو به نقاط قوت تبدیل کنیم. موفق باشید.

۰ پاسخ به "اشتباهات رایج طراحان و پیشگیری..."

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با کافه بلوط

آدرس : خراسان جنوبی ، بیرجند ، پارک علم وفناوری خراسان جنوبی ، اتاق 101
آدرس ایمیل: dp.cafebaloot@gamil.com

logo-samandehi دروازه پرداخت معتبر

    All Right Reserved For Cafe Baloot 2018

    X
    رفتن به نوار ابزار