ادوبی انیمیت

ادوبی انیمیت

حتما تا به حال نام اوبی فلش پلیر را شنیده اید و با آن کار کرده اید. این محصول ادوبی برای نمایش محتوای متحرک بر روی وب مورد استفاده قرار می گیرد. اما چند سالی است که دلایلی شرکت ادوبی رسما پایان کار این محصول را اعلام کرد و ادوبی انیمیت را جایگزین آن نمود. درواقع از اوایل سال ۲۰۱۶ بود که ادوبی انیمیت وارد دنیای مجازی شد و جایگزین فلش پلیر قرار گرفت.

هرچند امروزه کاربران زیادی مشغول استفاده از ادوبی فلش پلیر هستند اما کمپانی ادوبی رسما این محصول را کنار گذاشته است. ادوبی انیمیت نیز درواقع همان کار فلش پلیر را قرار است برای ما انجام دهد. شکی نیست که در زمان حاضر فضای وب تفاوت بسیار زیادی با دو دهه ی پیش پیدا کرده؛ ایامی که فلش در آن حکمران بی چون و چرا بود. لذا شرکت مذکور می گوید Animate CC‌ از این پس ابزار پیش فرضش برای توسعه ی انیمیشن های مبتنی بر وب و محتوای مبتنی بر HTML5 به حساب می آید.

ادوبی انیمیت

Adobe Animation (قبلا Adobe Flash Professional، Macromedia Flash و FutureSplash Animator نامیده می شد) یک برنامه انیمیشن سازی چندرسانه ای و انیمیشن کامپیوتری است که توسط کمپانی ادوبی طراحی شده است.

تحریک و تشجیع برای طراحی گرافیک بردار و انیمیشن برای برنامه های تلویزیونی، ویدئو آنلاین، وب سایت ها، برنامه های کاربردی وب، برنامه های کاربردی اینترنتی اینترنتی و بازی های ویدئویی استفاده می شود. این برنامه همچنین پشتیبانی از گرافیک شطرنجی، متن غنی، تعبیه صوتی و تصویری و اسکریپت ActionScript را پشتیبانی می کند.

ورود ادوبی انیمیت

روزگاری نه چندان دور گرافیک ها، بازی ها و انیمیشن های تهیه شده بوسیله ی نرم افزار فلش ادوبی زینت بخش بسیاری از صفحات وب بودند، اما به نظر می آید آن روزها دیگر خاتمه یافته اند. کمپانی مورد بحث یعنی ادوبی، امروز محصول یاد شده را بازیابی برند کرده و با عنوان Animate CC راهی بازار ساخته.

چند سال پیش بود که استیو جابز فقید عنوان کرده بود دیگر دوره فلش به سر آمده و با عدم پشتیبانی محصولات اپل از این تکنولوژی، اولین گام را در راستای به پایان رساندن عصر فلش آغاز کرد. به تدریج کمپانی های دیگری هم از همین رویه استفاده کردند و تلاش داشتند جایگزینی برای این محصول کمپانی ادوب پیدا کنند. اخیرا هم که گوگل با غیر فعال کردن فلش در نسخه های آخر مرورگر کروم مهر پایانی بر دوره افزونه های فلش زد تا شرایط بیش از همه وقت به ضرر ادوب باشد. در نهایت خود این کمپانی در بیانیه ای اعلام کرد که نام محصول Flash Professional خود را به Adobe Animate  تغییر داد.

با توجه به اینکه HTML5 به عنوان استاندارد جدید تبلیغات شناخته می شود، در محصول جدید نیز تمرکز ادوب بر روی HTML 5  قرار خواهد داشت. اولین بروز رسانی برای Flash Professional در اوایل سال ۲۰۱۶ عرضه شد و در همین بروز رسانی نام آن به adobe animate تغییر کرد. البته همچنان استانداردهای قدیمی نیز در این برنامه پشتیبانی خواهند شد اما تغییرات در راستای یکپارچه سازی بیشتر ویدئوهای ۴k، WebGL و HTML 5 canvas می باشند. در ماه های آخر حضور فلش پلیر مشکلات زیادی درباره امنیت محتواهای فلش و همچنین استفاده آن از منابع سیستمی گزارش شده بود و در نهایت می توان گفت ادوب نیز با قبول این مشکلات، بهترین تصمیم را با تغییر سیاست ها و تمرکز بیشتر بر روی HTML5 گرفته است.

 

شهریور ۳۱, ۱۳۹۹

۰ پاسخ به "ادوبی انیمیت"

  ارسال یک پیغام

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با کافه بلوط

  آدرس : خراسان جنوبی ، بیرجند ، پارک علم وفناوری خراسان جنوبی ، اتاق 101
  آدرس ایمیل: dp.cafebaloot@gamil.com

  logo-samandehi دروازه پرداخت معتبر

  All Right Reserved For Cafe Baloot 2018

  X