ترکیب بندی پیشرفته در فتوشاپ

در این مطلب از سایت کافه بلوط قصد داریم تا باهم آموزش تکنیک های ترکیب بندی پیشرفته در فتوشاپ را بررسی کنیم.

معرفی

ترکیب بندی پیشرفتهعکسی که مشاهده می کنید توسط Becha،که یک طراح صربی است، برای مقاله ای در حوزه ی  مد خیاطی به نام “بهار خاموش” طراحی شده است که در مجله Faar به چاپ رسیده است. در این تصویر شاهد لباس هایی رنگارنگ هستیم که در بالاترین سطح و استایل های حوزه ی طراحی گرافیک انجام شده است.

در این تصویر عناصر مربوط به حوزه ی عکاسی نیز توسط Miloš Nadaždin  در استودیوی عکاسی، عکاسی شده که در نهایت توسط  Becha ادیت و طراحی شده است.

در این آموزش، شما یاد خواهید گرفت که  چگونه همه این عناصر را به یک تصویر اضافه کرده و فضایی رویایی و سورئال را از طبیعت الهام بگیرید. Becha برای شما توضیح می دهد که چگونه از یک ماسک سرامیکی که با صورت مدلتان تطابق دارد استفاده کرده و چگونه کاری کنید که حروف، سه بعدی به نظر برسند. او هم چنین به شما یاد خواهد داد که چگونه تکسچرها می توانند برای عوض کردن اتمسفر تصویر به کارآیند و نیز به شما خواهد گفت که چگونه لایه های تنظیم شده می تواند عناصر غیر عادی را با هم ادغام کند.

مر حله ۱

ترکیب بندی پیشرفتهبرای شروع لازم است که یک فایل فوتوشاپ با عرض ۲۵ سانتیمتر و طول ۳۱ سانتیمتر و۳۰۰dpi ایجاد کنید.

حال از مسیر (Layer > New Fill Layer > Gradient) یک Gradient fill ایجاد کنید. روی default gradient برای ادیت کردن گرادیانت مورد نظر کلیک کنید. هردو نشانه در نوار opacity را در حالت ۱۰۰% قرار دهید و بعد برای نشانه رنگ سمت چپ از رنگ  #dfe8d7 و برای نشانه رنگ سمت راست از رنگ #۶۸acbd استفاده کنید تا با این کاریک بگراند با طرح آسمان درست کنید. نشانه سمت راست را در ۷۰% قرار داده و ok  را بزنید تا مطمئن شوید که پایین تا بالای گرادیانت از تیره به روشن است.

بعد از آدرس (Filter > Noise > Add Noise) یک Noise filter با مقدار ۴% که Uniform و Monochromatic است را اضافه کنید. این کار باعث می شود که پس زمینه کمتر دیجیتالی باشد.

مرحله۲

ترکیب بندی پیشرفته

 

از داخل پوشه ی فایل های این آموزش، عکس مدل را که با اسم (model.jpg) موجود است را داخل فوتوشاپ باز کنید. در این مرحله می خواهیم فرد درون عکس را از بکگراند جدا کنیم و بهترین روش برای انجام این کار این است که او را پنهان کرده و بعد با برعکس کردن این عمل کاری کنیم تا بکگراند پنهان شود .برای این کار از ابزار Magic Wand  با تولورانس ۳۰ استفاده می کنیم. با دو یا سه مرتبه کلیک کردن و نگه داشتن Shift می توانید بکگراند را انتخاب کنید. همچنین نواحی سینه ی فرد را که قابل مشاهده است انتخاب کنید.

برای جزییات کنار گلها و مروارید ها، با فشردن کلید Q  حالت Quick Mask Mode را روشن کرده و با استفاده از یک براش نواحی ای را که باید داخل ماسک تان باشد را پر کنید. حالت Quick Mask Mode را خاموش کرده و به آدرس   Select > Inverse Selection (Cmd/Ctrl + Shift + I)  بروید. حال مدل را در جای اصلی اش کپی و پیست کنید.

مرحله ۳

ترکیب بندی پیشرفته

برای ادغام مدل با پس زمینه و به دست آوردن رنگ کلی که برای کار نهایی مان می خواهیم، باید contrast را کاهش دهیم. به آدرس  Image > Adjustments > Brightness/Contrast رفته و contrast را به منفی ۳۰ کاهش دهید.

یکی از ترفندهای جالبی که می توانیم انجام دهم این است که لایه و مدل را با هم تکثیر کنیم (Cmd/Ctl + J). از بین دولایه، لایه ی زیرین را انتخاب کنید و  از Filter > Blur > Gaussian Blur با شعاع ۴۵ پیکسل استفاده کنید. به این لایه یک حالت مخلوط سخت سبک بدهید. این  کار باعث می شود تا افکت های نورپردازی در پشت سرش منتشر شوند، و باعث می شود تا واقعا جوری به نظر برسد که انگار در جلوی پس زمینه استفاده است.

مرحله ۴

ترکیب بندی پیشرفتهسپس فایل Deer.jpg را از بین فایل های پروژه باز کنید. سر و گل ها و شاخ ها را انتخاب کنید. برای این کار از تکنیک های مرحله ۲ می توانید استفاده کنید.

حال چیزی را که انتخاب کردد در قطعه اصلی گپی و پیست کنید و آنرا در پشت سر لایه ی مدل قرار دهید.

با استفاده از Image > Adjustments > Levels روی آن، سطح ورودی اسلایدر وسط را تا ۱.۵ جابجا کرده تا بدین وسیله آن را با کار اصلی هماهنگ تر کنید.

 مرحله ۵

ترکیب بندی پیشرفتهحالا وقت اضافه کردن گل هاست. از بین فایل های پروژه، Flowers.png که (من قبلا آنرا برش دادم) را باز کنیدو آنرا در زیر لایه های مدل همان طور که در تصویر می بینید کپی و پیست کنید، بعد فایل Rose.jpg را باز کنید و با ابزار Polygonal Lasso (L) اطراف آن را انتخاب کنید. از این کار برای پر کردن شکاف اطراف لباس مدل استفاده کنید.

مرحله ۶

ترکیب بندی پیشرفتهبرای اضافه کردن کنتراست، چند رنگ گرم و انواع مختلفی از رنگ ها را اضافه می کنیم. در اینجا از چند شاخه استفاده خواهیم کرد.. میلوز چند عکس از شاخه های آبی گرفته که مارنگ آن ها را به قرمز تغییر می دهیم.

هر کدام از شاخه ها را باز کرده و با Magic Wand (W) و تولورانس ۵۰ آن را از پس زمینه انتخاب کنید. از Select > Inverse (Cmd/Ctrl + Shift + I استفاده کرده و شاخه ها را به قطعه خود ببرید. برای تغییر رنگ باید Hue/Saturation adjustment (Cmd/Ctrl + U) را انتخاب کرده و سپس Hue  را روی مثبت ۱۸۰ گذاشتع و سپس از سطوح برای روشنایی بخشیدن استفاده کرده و سطوح ورودی را روی ۰/۱.۱۸/۲۲۹ قرار دهید.

مرحله ۷

ترکیب بندی پیشرفتهما می خواهیم شاخه ها را به چیزی شبیه یک درخت خاکستری در پشت مدل تبدیل کنیم. از ابزار تبدیل فوتوشاپ (Cmd/Ctrl + T) برای چرخش و سایزدهی دوباره استفاده کنید.وقتی که شکل مناسب را دریافت کردید، تمامی لایه های شاخه هارا انتخاب کرده و با هم ادغام کنید (Cmd/Ctrl + E).

مرحله ۸

ترکیب بندی پیشرفته

حال برای جالب کردن شاخه ها کمی جزئیات به آن ها اضافه می کنیم. الان روی لباس مدل مروارید وجود دارد، که برای شکوفه ها از این مروارید ها استفاده خواهیم کرد.

از پوشه فایل های پروژه، فایل Pearl.jpg را باز کرده و و با ابزار Elliptical Marquee (M) یک مروارید را انتخاب کنید.آن ر ا در فایل اصلی کپی و پیست کنید و برای درخشان شدن بیشتر آن از یک لایه درخشان درونی استفاده کنید- برای این کار از opacity 72 و رنگ #d9f1fd و سایز ۴۶استفاده کنید. روی لایه در پنل لایه ها کلیک راست کرده و asterize Layer Style را انتخاب کرده تا با این کار اثر آن در مقایسه با مروارید هنگام تغییر اندازه آن باقی بماند. با گرفتن Cmd/Ctrl + J مروارید را چندین بار تکرار کنید ، سپس هر کدام را دوباره سایز دهی کنید و آن ها روی شاخه ها قرار دهید.چندتای آنهارا در بالا قرار دهید تا شناور در هوا به نظر برسند.

مرحله ۹

ترکیب بندی پیشرفته

چیزی که مد نظر من بود این بود که به این کار یک فرم ارگانیک بدهم- چیزی که به طبیعی جلوه دادن این اثر کمک کند. برای انجام این کار یک اسکچ طراحی کردم.یک اسکچ بر اساس نقاشی بردار در Illustrator از آن استفاده کرده بودم. سپس این را به عنوان یک شی هوشمند داخل فوتوشاپ کپی و پیست کردم. نقاشی اصلی من در پوشه ی فایل های پروژه با اسم (Silent_Spring_Drawing.jpg) وجود دارد. شما هم باید چنین چیز مشابهی بسته به علاقه ی خود ایجاد کنید.

لایه های استایل ها را به حروف اضافه کنید تا عمق بیشتری بگیرند و شبیه ابر ها شوند.من از Bevel and Emboss و تنظیماتی که در تصویر بالا مشاهده می کنید استفاده کردم. همچنین یک لایه ی رنگ  Color Overlay را با استفاده از رنگ #faf2dc ، به عنوان رنگ استفاده کنید.

مرحله ۱۰

ترکیب بندی پیشرفته

حروف، رنگ و حجم مناسب را دارند. اما به سایه نیاز دارند. برای اضافه کردن سایه، یک لایه جدید اضافه کرده، سپس Cmd/Ctrl-click در پنل لایه ها راانتخاب می کنیم. برای رنگ کردن سایه ها از یک براش خاکتری با لبه های نرم استفاده کنید، با opacity 50% و Flow 30. این کار باعث می شود تا یک ظاهر سه بعدی به خود بگیرد.

مرحله ۱۱

ترکیب بندی پیشرفته

حالا وقت آن است که به مدل یک هاله بدهیم. از آنجایی که می خواهیم که طراحی مانند کار دست به نظر برسد، در این جا هم از نقاشی استفاده می کنیم.

از فایل های درون پوشه ی پروژه، Circlescan.jpg را باز کنید- و یا هم نقاشی خود را کشیده، و آن را اسکن کرده و کپی پیستش کنید در قسمت اصلی طرح.

 چون لازم داریم که نقاشی سفید باشه، عکس را از طریق Image > Adjustment > Invert (Cmd/Ctrl + I) بر عکس کرده ، و سپس از حالت Screen blending استفاده کنید تا فقط عناصر نقاشی را نگه بدارید. این رنگ سفید،خیلی روشن است برای همین transparency را روی ۸۰% تنظیم کنید.

مرحله ۱۲

ترکیب بندی پیشرفته

برای این که روی چشم های مدل یک ماسکی درست کنیم که مانند سرامیک به نظر برسد،اول با استفاده از ابزار Pen (P) با دقت یک خط پیرامون چشم های مدل بکشید.

به Window > Paths بروید و با نگه داشتن Cmd/Ctrl روی Work path thumbnail کلیک کرده تا براساس مسیر انتخاب انجام دهید. این لایه را رد قسمت لایه ها به بالای لایه ی سفید انتقال دهید. لایه ای جدید ایجاد کرده و آن را سفید کنید. (Shift + F5)

سپس قسمت انتخاب شده را از این لایه لود کنید، و بعد لایه ی مدل را انتخاب کرده و Cmd/Ctrl + J را برای تکثیر کردن فقط همان قسمت از لایه فشار دهید.ان قسمت را به باالای لایه ی سفید از قسمت لایه ها انتقال دهید.

این لایه را با فشردن Cmd/Ctrl + Shift + U اشباع کنید.

دوباره قسمت انتخاب شده برای ماسک در این لایه را لود کرده و Filter > Blur > Gaussian Blur را با شعاع ۵ پیکسل انتخاب کنید.

یک Levels adjustment را اعمال کنید و لایه سفید را در ۱۹۸ تنظیم کنید. حالا لازم است تا کمی سایه برای واقعی به نظر رسیدن کار به آن اضافه کنید.

یک براش با لبه ی نرم و رنگ #۸b6952  انتخاب کنید. Opacity را روی ۴۰% قرار داده و سایه ها را در یک لایه ی جدید رنگ کنید. بهترین راه برای انجام این کار استفاده از یک تبلت و قلم نوری است، اما اگر این امکانات را با خود به همراه ندارید، باید هنگام کار با موس بسیار ظزیف کار کنید.

مرحله ۱۳

ترکیب بندی پیشرفتهبرای اینکه برای مدل دستکشی طراحی کنیم که مثل رنگ در حال ریختن به نظر برسد، همان کارهای مرحله ۱۲ را انجام دهید. اما این بار به هر حال تیاز دارید که برای رنگ در حال ریخته شدن یک سایه ایجاد کنید. با دقت و با استفاده از همان براش این سایه را نقاشی کنید. باید خیلی دقت داشته باشید که نور از کدام جهات منتشر می شود تا بتوانید سایه ای مناسب طراحی کنید.

مرحله ۱۴

ترکیب بندی پیشرفته

برای آخرین کاری که قرار است انجام دهیم، فایل Texture.jpg را از قسمت فایل های پروژه باز کرده و آن را در بالای لایه ها قرار دهید.از حالت Soft Light blending برای این کار استفاده کنید. هدف از این تکسچر متصل کردن تمام لایه ها به هم است.

به نظر من تمرین خوبی براتون میشه اگر با تکسچر های مختلف این کار رو امتحان کنید، تا این که تکسچر مناسب را پیدا کنید.

در انتها رنگ را از قسمت Layer > New Adjustment Layer > Curves تنظیم کنید. از رنگ سبز منحنی با لایه بیرونی ۱۷۹ و لایه داخلی ۱۶۹ استفاده کنید.

ترکیب بندی پیشرفته

 

دانلود فایل های پروژه : لینک مستقیم

مرداد ۱۲, ۱۳۹۸

۰ پاسخ به "ترکیب بندی پیشرفته در فتوشاپ"

  ارسال یک پیغام

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با کافه بلوط

  آدرس : خراسان جنوبی ، بیرجند ، پارک علم وفناوری خراسان جنوبی ، اتاق 101
  آدرس ایمیل: dp.cafebaloot@gamil.com

  logo-samandehi دروازه پرداخت معتبر

  All Right Reserved For Cafe Baloot 2018

  X