بهبود مهارت های موشن گرافی

بهبود مهارت های موشن گرافیامروز قصد داریم تا چند نکته پیرامون بهبود مهارت های موشن گرافی برای شما بازگوکنیم. به طور مداوم پیشرفت‌های جدید و منحصر به فردی در صنعت موشن گرافی به وجود می آید. با به روزرسانی هایی که در نرم‌افزار انجام می شود روزانه تغییرات و پیشرفت های زیادی در این صنعت شاهد هستیم.  البته از تکنیک های فراوانی که در این عرصه به وجود می آید نیز نمی توان به راحتی گذشت.

پس کسانی که در این عرصه در حال انجام فعالیت هستند همواره باید نسبت به این تغییرات آگاهی لازم را داشته باشند تا قادر به انجام رقابت در این عرصه باشند. در این مقاله سعی بر این است که نکاتی بیان شوند که علاوه سادگی در بیان، باعث پیشرفت شما عزیزان نوشیکایی نسبت به قبل شود و بهتر بتوانید از تمامی مهارت های خود بهره ببرید.

البته به این نکته توجه داشته باشید که با پیشرفت صنعت و تکنولوژی علاقه مندی نسبت به موشن گرافی بیشتر از پیش شده است و کار شما نسبت به سال های قبل بسیار سخت تر و مشکل تر خواهد بود. در گذشته شاید می توانستید به وسلیه کمبود ابزار ها و استفاده ی کمتر از تجهیزات ۳ بعدی کار های خود را با کیفیت و دقت کمتری ارائه دهید، و مخاطبان و مشتریان مخصوص به خود را داشته باشید. اما امروزه انجام این روش مشکل تر شده است و باید چیز جدیدی برای ارئه داشته باشید تا بتوانید در بازار موشن گرافیک مطرح شوید.

هرگز از اشتباه نترسید!

یکی از نکات مهم در موشن گرافی این است که با توجه به نوع کار نیاز به آزمون خطای بسیاری در این زمینه وجود دارد. نکته ی بسیار مهم در این زمینه این است که ممکن است در حین کار ایده های خوب و خلاقانه ی زیادی به ذهنتان برسد؛ حتما تمام ایده های خود را محترم بشمارید و روی کاغذ پیاده سازی کنید و از اشتباه نترسید که بسیاری از مواقع همین ایده های در حین کار هستند که باعث تمایز کارتان با نمونه های موجود می شود.

شکستن همه چیز و کامل کردن مهارت‌های شما به شما این امکان را می‌دهد که ببینید چه چیزی به تغییر نیاز دارد و در نهایت سرعت بخشیدن به فرآیند کاری شما را افزایش می‌دهد. این کار همچنین به شما کمک می‌کند زمان زیادی را در کارتان صرفه جویی کنید.

دانش گرافیکی بالا!

یکی از نکات دیگر داشتن دانش گرافیکی بالا در انجام کار های موشنی است. این موضوع ممکن است واضح باشد اما بسیار مهم است: درطول کار موشن گرافی، نیاز به دانش قوی از طراحی گرافیکی و دانش بسیار زیادی ازفیلم سازی و همچنین آشنایی با زیبایی بصری دارید.

سعی کنید تا جایی که می توانید خودتان را با این دانش آشنا کنید و مطمئن شوید که برای هر چالشی که ممکن است در طول کار گرفیکی با آن مواجه شوید، می توانید عبور کنید. موضوع بسیار مهمی که باید در تمام کار های موشن گرافیکی خود رعایت کنید مربوط به موضوع زیبایی بصری خواهد بود.

چیزی که می تواند بیننده رو به خود جلب کند همین جلوه های بصری زیبا است. گاهی اوقات این عنصر از طرح های موشن گرافی حذف می شود و علی رغم این که طرح از نظر سایر فاکتورهای موشنی قابل توجیه باشد، اما فقدان زیبایی بصری کار را آن طور که باید و شاید نشان نمی دهد، و تاثیر گذاری چندانی روی بیننده نخواهد داشت.

در تایپوگرافی متخصص شوید!

به عنوان یک هنرمند در عرصه ی موشن گرافی باید به این نکته توجه کنید که تایپ و تایپو گرافی به عنوان بخش مهمی از موشن گرافی شناخته می شود و شما باید درک درست و جامعی از تایپوگرافی داشته باشید. تایپ یا تایپوگرافی به طور گسترده به عنوان یک فرم و قالب در موشن گرافی شناخته می شود و در برخی موارد ممکن است که تایپو گرافی تمام چیزی باشد که برای انتقال محصول به مخاطب استفاده می‌شود.

پس مهم است که بدانید مخاطبین با چه چیزی درگیر خواهند شد و چه چیزی است که آنان را به خود جذب خواهد کرد. رعایت اصول تایپوگرافی بسیار مهم است خوشبختانه آموزش های زیادی در رابطه با تایپوگرافی، متناسب با نرم افزاری که با آن کار می کنید وجود دارد. پس اگر با این اصول آشنایی ندارید به سراغ این آموزش ها بروید و سعی کنید بخشی از زیبایی بصری را با انتخاب فونت مناسب و تایپوگرافی چشم نواز اعمال کنید و سطح کاری خود را یک لول بالاتر از قبل نمایش دهید.

تجربه ی کار های سه بعدی را داشته باشید!

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت در کارهای موشن گرافیکی داشتن تسلط لازم در کار های سه بعدی است. نرم افزار های موجود در بازار نیز با توجه به نیاز، همگی امکان استفاده از این قابلیت را به خود اضافه کرده اند. در واقع کارهای گرافیکی سه بعدی امروزه بیشتر از گذشته مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از دلایل به همان زیبایی بصری ای که عنوان شد بر می گردد، زیرا کار های سه بعدی به واقعیت نزدیک ترند و کارهای مورد پسند تری برای مخاطبان می توانند ارائه کنند. با تغییر مداوم صنعت، ارائه سه بعدی، می تواند به عنوان کلیدی برای ارائه طیف گسترده‌ای از گزینه‌ها مورد استفاده قرار گیرد و این اطمینان را حاصل کند که شما به طور مداوم کارهای موشنی هیجان انگیز تری را ارائه می دهید.

الهام بخشی

به یاد داشته باشید که وقت خود را صرف بررسی گرایش‌ها و تکنیک‌های جدید برای جذب الهام از خود کنید. برای این کار می توانید ابتدا از نمونه کار های موجود در بازار الهام بگیرید و سپس طرحی نو و یا زاویه دیگری از کار خود را ارائه کنید تا بتوانید مخاطبان را به خود جذب کنید.

در این راه می توانید از رسانه های فیزیکی و همچنین مجازی مانند : تلویزیون، روزنامه و مجله، طراحی های موجود و فضا های مجازی برای این کار کمک بگیرید تا کار شما در صدر برترین ها قرار بگیرد. البته یکی دیگر از راه های موجود توجه به سایر رقبا و همچنین داشتن طرح و ایده برای پیشی گرفتن از آنان است. درواقع نیاز صنعت خود را بشناسید و به سایر استودیو ها و تولیدی های آنان جهت الهام گرفتن استفاده کنید.

۰ پاسخ به "بهبود مهارت های موشن گرافی"

  ارسال یک پیغام

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با کافه بلوط

  آدرس : خراسان جنوبی ، بیرجند ، پارک علم وفناوری خراسان جنوبی ، اتاق 101
  آدرس ایمیل: dp.cafebaloot@gamil.com

  logo-samandehi دروازه پرداخت معتبر

  All Right Reserved For Cafe Baloot 2018

  X