ابزارهای رنگ بندی

ابزارهای رنگ بندیدر مقالت گذشته در مورد چگونگی رنگ بندی باهم صحبت کردیم و امروز می خواهیم ابزارهای رنگ بندی را به شما معرفی کنیم. اطلاعات تئوری و عملی زیادی درباره ی چگونگی انتخاب بهترین رنگ ها در کنار یکدیگر وجود دارد، اما در واقعیت و در لحظه ی انتخاب رنگ برای یک طرح واقعی حضور یک ابزار قدرتمند کمک بسیاری به شما خواهد کرد. خوشبختانه امروزه ابزار های رنگ بندی زیادی در اختیار شما قرار دارد بیاید با هم تعدادی از آن ها را مرور کنیم.

معرفی ابزارهای رنگ بندی

Adobe Color

یکی از محبوب ترین نرم ابزار های انتخاب رنگ نرم افزار Adobe Color (در نسخه های قبلی با نام Adobe Kuler عرضه می شد.) است. این ابزار آنلاین به شما این امکان را می دهد تا به سرعت و به آسانی رنگ بندی های خود را براساس الگو های رنگی که در بخش قبلی به شما معرفی کردیم را بسازید. تنها کافی تا کد رنگ مربوط به آن را در هر نرم افزار طراحیتان کپی کنید و از تم رنگی که ایجاد کردید استفاده کنید.

در این نرم افزار تم های رنگی بیشماری برای استفاده شما قرار داده شده است. و اگر حساب کاربری در سایت Adobe داشته باشید می توانید تم های رنگی خود را ذخیره کنید.

Illustrator Color Guide

همان طور که می دانید ایلاستریتور یکی پرکاربرد ترین نرم افزار ها طراحی دیجیتال به شمار می رود. و ابزار Color Guide در نرم افزار ایلاستریتور هم دستیار خوبی برای شما در هنگام انتخاب یک رنگ بندی مناسب است. کافی است یک رنگ را انتخاب کنید تا ابزار Color Guide یک تم رنگی پنج رنگه به شما پیشنهاد بدهد. همچنین شما می تواند سایه ها و تینت های مختلف این رنگ ها را انتخاب کنید.

اگر شما رنگ انتخابی خود را تغییر دهید ابزار Color Guide با استفاده از همان الگو تم رنگی جدید براساس رنگ انتخابی جدید پیشنهاد می دهد. برای مثال اگر شما یک تم رنگی با الگوی رنگ های مکمل را انتخاب کرده باشید با تغییر رنگ اصلی از آبی به قرمز تم رنگی شما هم از نارنجی به سبز تغییر پیدا خواهد کرد.

این ابزار هم درست مانند نرم افزار Adobe Color امکان دسترسی به صدها تم رنگی آماده و ذخیره تم های رنگی را شما می دهد.

Preset Color Guides

اگر از کابران محصولات شرکت Adobe نباشید به احتمال زیاد از مجموعه نرم افزار های Office شرکت Microsoft استفاده کرده اید. در تمام محصولات این مجموعه ابزار به نام Preset Color Guides وجود دارد که به کمک آن می توانید رنگ بندی های مورد نظر خود را ایجاد کنید.

۰ پاسخ به "ابزارهای رنگ بندی"

  ارسال یک پیغام

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ارتباط با کافه بلوط

  آدرس : خراسان جنوبی ، بیرجند ، پارک علم وفناوری خراسان جنوبی ، اتاق 101
  آدرس ایمیل: dp.cafebaloot@gamil.com

  logo-samandehi دروازه پرداخت معتبر

  All Right Reserved For Cafe Baloot 2018

  X